Tai chi a Čchi-kung online

Naše online kurzy umožňují cvičit bezpečně z domova a přitom pod dohledem lektora. Cvičení je upravené tak, aby k němu stačilo méně místa (u začátečníků přibližně 2 m2). Před prvním připojením k lekci si prosím přečtěte informace níže na stránce.

   Pondělí 17.00 – 18.00 Základy TAI CHI, Čchi-kung 

   Pondělí 18.10 – 19.10 Sestava 13 forem

   Úterý 18.00 – 19.00 Základy TAI CHI, Čchi-kung 

   Středa 18.00 – 19.00 Sestava 74 forem 

   Středa 19.10 – 20.10 Základy TAI CHI, Čchi-kung

 

Jak se připojit k online cvičení

Ke cvičení budete potřebovat počítač/notebook a připojení k internetu.

  • Je lepší mít zapnutou kameru, aby vás lektor během cvičení viděl a mohl vás opravovat. Pokud kameru nemáte, tak je potřeba věnovat pozornost pokynům lektora během cvičení.
  • Pokud je to u vás technicky možné, zvažte propojení svého počítače / notebooku s televizí. Lektora pak uvidíte na obrazovce televize (o možnostech propojení se případně poraďte s prodejci elektroniky).

 

Připojení ke cvičení: všichni, kdo budou na kurzy…

  • včas přihlášeni přes rezervační systém
  • a mají včas uhrazenou 1 Kč za zkušební lekci, případně mají uhrazené předplatné

…obdrží nejpozději v den prvního cvičení v poledne emailem pozvánku do systému, pomocí kterého bude cvičení probíhat (pokud pozvánka nepřijde, tak se podívejte i do spamu). Není potřeba ohledně toho psát.

 

Používáme profesionální výbavu včetně systému Zoom (jeden z celosvětově nejpoužívanejších systémů pro online cvičení).

 

 

Podrobnější informace o připojení k online cvičení 

V emailu s pozvánkou do systému Zoom je potřeba kliknout na odkaz (použijte následující postup i v případě, že máte Zoom účet z jiné dřívější aktivity, je potřeba propojit váš Zoom účet s účtem naší školy).

  • Na stránce, která se otevře, provedete registraci do systému Zoom uvedením emailové adresy (stejné, na kterou vám pozvánka přišla), zvolením svého hesla a uvedením svého jména. Doporučujeme potvrdit v internetovém prohlížeči, aby si zapamatoval vaše přihlašovací údaje. 
  • Odkazy na spuštění online lekcí jsou nahoře na této stránce.
  • Před první lekcí se do počítače automaticky stáhne potřebný soubor. Klikněte na něj a potvrďte, že se může instalovat. Doporučujeme potvrdit v internetovém prohlížeči, aby se aplikace Zoom po kliknutí na odkaz automaticky spouštěla.
  • Zapněte a nastavte si kameru (pokud ji máte) tak, aby jste byli vidět a lektor vás mohl opravovat. Zapněte si také reproduktor. Naopak zapínat svůj mikrofon není nutné.

Postup se může o něco lišit podle toho, jaký máte ve vašem počítači software.

Bonusová hodina zdarma: všichni kdo si sami (nebo s pomocí svých známých) zprovozní online cvičení obdrží 1 lekci zdarma. Lekci bude možné využít během doby vašeho předplatného na jinou lekci pro začátečníky. O tuto lekci se předplatné neprodlužuje. Lekce se vám připíše automaticky. Na vámi vybranou lekci se pak můžete rovnou připojit, není potřeba ohledně toho psát.