Výuka a učitelé

 

Tai chi a Čchi-kungu se věnují lidé ve věku 20, 35 nebo třeba 60 let, jde vždy přizpůsobit.

Cvičení je u nás zaměřené na posílení zdraví klientů. Pro dosažení dostatečné míry zdravotních účinků je potřeba cvičit pravidelně. Podobně jako mistr Zhu Tiancai používáme při výuce jednoduché pokyny.

Čchi-kung sestava je zaměřená na zprůchodnění energetických drah a rozhojnění energie, což má velký vliv na dobré zdraví. Součástí Čchi-kungové sestavy je také základní postoj Wuji. V základní Tai chi sestavě se studenti navíc učí krouživé pohyby, které je možné využít v pokročilejších sestavách.

Na úvodním kurzu cvičíme rovnou celou Čchi-kung sestavu a základní Tai chi sestavu, která se jmenuje Navíjení hedvábného vlákna. Po každé sestavě rozebereme některou její část podrobněji. Není potřeba se toho bát, každý, kdo má zájem, se cvičení postupně naučí.

Na pokročilejších kurzech se věnujeme těmto sestavám: sestava 13 forem, sestava 74 forem, sestava Tai chi meč

 

Učitelé

 

Jakub Valášek

  • asijským pohybovým uměním se věnuje od svých 16 let
  • tai chi začal studovat v roce 2003 u Radka Koláře a Petra Donáta
  • od roku 2003 absolvoval mnoho tai chi seminářů s mistrem Zhu Tiancai v České Republice, Mistr Zhu Tiancai je v Číně považován za jednoho z nejvýznamějších mistrů Tai chi
  • v letech 2006, 2008 a 2010 byl na studijním pobytu u mistra Zhu Tiancai v Chenjiagou v Číně (místo, kde se podle dochovaných záznamů tai chi zrodilo)
  • od roku 2011 má lektorský certifikát pro zdravotní tělesnou výchovu z ATVS Palestra
  • jeho učitelem je od roku 2017 také mistr Zhai Hongyin
  • od roku 2018 studoval čtyři roky Tradiční čínskou medicínu na TCM Institutu – Studium 5 dovedností (akupunktura, bylinné směsi, čchi-kung, dietetika, tuina masáže)
  • „Jsem rád, že jsem se dostal k tai chi a že ho můžu vyučovat. Tai chi mi přineslo hodně: zásadní zlepšení zdraví, nové přátele nebo také objevení Tao te ting.“
 

Mistr Zhu Tiancai

 Opravy od mistra Zhu Tiancai, Praha, 2016