Náš přístup

Jednoduše

Při výuce používáme jednoduché pokyny, podobně jako mistr Zhu Tiancai. Soustředíme se na hlavní principy cvičení, tak aby bylo co nejefektivnější.

 

Zaměření na posílení zdraví

Cvičení pracuje přirozeným způsobem s vitální energií, podporuje její proudění. Organismus se postupně dostává do rovnováhy, což má velký vliv na dobré zdraví. O možnostech cvičení pro vaše zdraví se můžeme pobavit před nebo po vaší lekci.

U pokročilejších Tai chi sestav vysvětlujeme i bojové techniky pro lepší pochopení pohybů.

 

Integrovaný přístup ke zdraví

Pro dosažení a udržení dobrého zdraví je podle našeho názoru důležité vhodné pravidelné cvičení a další části Umění pěstování života. Pokud to situace vyžaduje, pak vedle konvenční medicíny může pomoci často i čínská (alternativní) medicína. Krátké konzultace čínské medicíny vám poskytneme zdarma před nebo po vaší lekci.

 

Úvodní kurz

Na úvodním kurzu cvičíme rovnou celou Čchi-kung sestavu a základní Tai chi sestavu. Na začátku Čchi-kung sestavy se věnujeme také postoji Wu-ti. V základní Tai chi sestavě se studenti navíc učí krouživé pohyby, které je možné využít v navazujících pokročilejších sestavách. Po každé sestavě rozebereme některou její část podrobněji. Není potřeba se toho bát, každý, kdo má zájem, se cvičení postupně naučí.

 

Pokročilejší kurzy

Na pokročilejších kurzech se studenti učí další sestavy a prohlubují svou dovednost. Věnujeme se sestavě 13 forem, sestavě 74 forem, sestavě Tai chi meč a pro zájemce máme i cvičení ve dvojicích.

 

Žádné pomluvy

Respektujeme jiné školy a učitele a nehodnotíme je.